Fakultatívne výlety

Z Las Vegas je možné podniknúť niekoľko zaujímavých výletov.

foto 12

Vo vzdialenosti asi 30 km sa nachádza národný park Red Rock Valley (Údolie Červenej skaly).

Je to menšie územie charakteristické červenými kameňmi a skalami týčiacimi sa ponad nevadskú púšť.

Približne 70 km je vzdialená veľká vodná priehrada, jedna z najstarších v USA – Hoover Dam, ktorá vyrába elektriku pre 3 štáty. Je to architektonická pamiatka, ktorá poskytla svoje priestory pre filmovanie mnohých známych akčných filmov, ako napríklad James Bond. Priehrada je vysoká cez 220 metrov a jazero, ktoré vytvára, ma dĺžku viac ako 190km. Možná je i prehliadka útrob elektrárne. Táto priehrada stojí na hranici štátov Arizona a Nevada.

IMG_2034200 km je vzdialená západná časť Grand Canyonu v štáte Arizona, cez ktorý preteká rieka Colorado. Sem je možné sa dostať nielen autom či autobusom za cca 2 až 3 hodiny (cez Hoover Dam) ale aj vrtuľníkom alebo vyhliadkovým lietadlom priamo z Vegas. Je tu možnosť absolvovať okruh zastávkami ponad kaňon miestnym autobusom so sprievodcom, odviesť sa terénnym Hummerom až ku kraju priepasti po cestách – necestách, alebo ísť až na dno kaňonu vrtuľníkom (do hĺbky viac ako 1500m) a na rieke Colorado sa povoziť na člne. Taktiež je tu atrakcia „Sky Walk“ – prechádzka oblohou. Je to sklenený most, vyčnievajúci ponad priepasť.

foto 19 foto 3x copyZhruba 450 km (5 hodín autom) je vzdialený Los Angeles v Kalifornii. Tu sa dá navštíviť mnoho atrakcií a miest. Za návštevu určite stojí Hollywood, filmové ateliéry, observatórium nad mestom. Prejsť sa môžete po ulici (Rodeo Drive) s najdrahšími obchodmi na svete v Beverly Hills (sú otvorené len na objednávku). Okúpať sa môžete v Tichom oceáne na plážach Santa Monica, kde sa filmoval aj seriál Baywatch.

Z iných výletov je ešte zaujímavá návšteva niektorých ďalších národných parkov – Death Valley (údolie smrti)  kde sa na hladkej ploche, pokrytej soľou vytvárajú svetové rekordy v rýchlosti automobilov. Je to najnižšie položené miesto na západnej strane zemegule. Potom je tu Joshua Tree National Park, ktorý je charakterizovaný svojim stromami – jukami o výške 5 až 12 metrov. Rozkladá sa medzi dvoma púšťami. Nachádzajú sa tu unikátne púštne rastliny, ktoré sa inde vo svete nevyskytujú.

No a samozrejmosťou sú výlety do blízkeho či vzdialenejšieho okolia za nákupmi….